Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nasze Rowery na topie w Przeglądzie Przemysłowym i Gospodarczym

ZASADA-ROWERY – polski producent rowerów

Rowery na topie

Rowery przezywają swój wielki renesans. Coraz częściej bywają środkiem naszego codziennego transportu. Są niezastąpione zwłaszcza w dużych miastach. Rower, to także sposób na zachowanie zdrowia, kondycji fizycznej, to również metoda walki o czyste środowisko, redukcję gazów cieplarnianych,  zrównoważony rozwój transportu miejskiego i systemu energetycznego. To komunikacyjne wyzwanie XXI wieku.  Nic więc dziwnego, że produkcja jednośladów rośnie, a rowerowi konstruktorzy i projektanci poszukują nowych rozwiązań technicznych i designerskich. O sytuacji rynku rowerowego w Polsce rozmawiamy z Janem Zasadą , właścicielem ZASADA-ROWERY Sp. z o. o.

- Firma ZASADA-ROWERY ma już ponad 20-letnie doświadczenie w  produkcji rowerów, zatrudnia profesjonalnych konstruktorów, bazuje na sprawdzonych i solidnych dostawcach komponentów. Jakie marki rowerów schodzą z linii produkcyjnych w Wieluniu?

Naszą wiodącą marką są rowery MAXIM. Produkujemy je od 1996 roku. Marka promowana jest przez hasło „solidne trendy” i to założenie przyświeca nam od początku jej budowania. Właśnie dzięki sprawdzonej jakość stosowanych przez nas  części i komponentów, fachowemu zespołowi montażystów, powstają rowery o wysokiej jakości, którą doceniają nie tylko krajowi, ale również nasi zagraniczni odbiorcy. Blisko połowa naszej produkcji to export. Nasze rowery trafiają do wielu sklepów w krajach Europy, m.in. Szwecji, Finlandii, Holandii, Danii, Litwy, Niemiec, Łotwy, Estonii. To bardzo chłonne, ale i wymagające rynki.  
Drugą nasza marką jest MEDANO. To rowery dedykowane do sprzedaży poprzez kanały internetowe. Staramy się zintensyfikować handel on-line, zgodnie z rosnącymi tendencjami rynku.
 
- Rozumiem, że temu celowi ma służyć sklep internetowy BIKEMIA.com?

Rozbudowana sieć dystrybucji, własne sklepy firmowe oraz sklep internetowy BIKEMIA.com to główne kanały naszej sprzedaży w kraju. Sprzedaż rowerów przez Internet staje się coraz bardziej popularna. Dzięki temu mamy okazję dotrzeć do większego grona odbiorców. A przy okazji zaprezentować naszą pełną ofertę, bo w sprzedaży, oprócz rowerów, mamy również części i akcesoria rowerowe, odzież, kaski i wiele innych gadżetów okołorowerowych. 
 
- Nie tylko tradycyjne rowery są produkowane w firmie ZASADA-ROWERY. Autorskim projektem Pana firmy  i niewątpliwym hitem są rowery z elektrycznym wspomaganiem napędu, czyli popularne e-bike!

Naszą przygodę w rowerem elektrycznym rozpoczęliśmy już w 2004 roku. Od tego czasu prowadziliśmy systematyczne doświadczenia oraz testy nad poszczególnymi elementami wspomagającego napędu elektrycznego, tj. silnikiem, sterownikiem, baterią i wyświetlaczem.  W 2010 roku rozpoczęliśmy seryjną produkcję rowerów z elektrycznym wspomaganiem napędu według naszego autorskiego projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Obecnie nasze e-rowery wyposażamy w silniki i sterowniki własnej produkcji oraz baterie dostarczane przez polskiego wytwórcę. Nasze rowery elektryczne zostały przebadane na zgodność z normą EN15194 przez wyspecjalizowane laboratorium. Na dwa wiodące, zastosowane rozwiązania otrzymaliśmy certyfikaty: pierwszy na e-rower z baterią litowo-jonową umieszczoną na bagażniku i drugi na rower elektryczny z baterią w ramie.